Jaki kosmetyczny prezent na Wielkanoc warto zrobić sobie samej

14 kwietnia 2022 0 Comments

Wiosenne święta to bardzo dobra okazja do wręczenia samej sobie zestawu kosmetyków. Jeśli więc mamy ochotę zmienić coś w swojej pielęgnacji, podarujmy sobie starannie wybrany prezent na Wielkanoc ze sklepu internetowego Bee. W jego skład może wchodzić na przykład pachnący kwiatami krem do twarzy, jak również naturalny żel pod prysznic czy nawilżający olejek do ciała.

Jaki krem wybrać?

Wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym, jaki krem do twarzy wybrać. Tak naprawdę, najważniejsze jest to, aby zaspokajał on aktualne potrzeby skóry. Te zaś mogą ulegać przemianom. Jeśli nasza cera jest wrażliwa i płytko unaczyniona, możemy zdecydować się na krem wzmacniający kruche naczynia krwionośne. Posiadaczki skóry tłustej i trądzikowej mogą zaś zdecydować się na krem matujący, o właściwościach przeciwbakteryjnych. Powinien być bogaty w roślinne oleje, ekstrakty i wyciągi. Jeżeli zaś nasza cera jest bardzo sucha i potrzebuje regeneracji, postawmy na krem intensywnie odżywczy. Bez względu na to, na jaki kosmetyk się zdecydujemy, musimy pamiętać o systematycznym stosowaniu. W przeciwnym razie efekty raczej nie będą satysfakcjonujące. 

Na jaki żel i olejek warto się zdecydować?

Z okazji świąt Wielkanocnych warto byłoby także podarować sobie pachnący wiosną żel pod prysznic. Postarajmy się o wybór takiego kosmetyku, który zawiera w swoim składzie delikatne środki myjące. Ważne jest to, aby żel nawilżał skórę i zapobiegał przesuszeniom. Skóra musi być jednak nie tylko oczyszczana, ale również i nawilżana. Każda z nas powinna więc wyposażyć się w dobry jakościowo olejek. Może bazować on chociażby na oleju migdałowym, który jest doskonale tolerowany przez większość osób. Olejku dobrze byłoby używać po każdej kąpieli. Najlepiej aplikować go bowiem na starannie oczyszczoną skórę. Warto wykonać delikatny masaż, który pozwoli na pobudzenie mikrokrążenia. To istotne dla pań walczących z uciążliwym cellulitem.